چگونه مشتریان کسب و کار خود را بیابیم؟
پریسا بهرامی1398/09/11فروش
یکی از دقدقه های اولیه کسب و کار های کوچک این است که از خود می پرسند، چگونه مشتریان کسب و کار خود را بیابیم؟ما در این مقاله سعی در راهنمایی شما برای رسیدن به پاسخ مناسب این سوال داریم. خوشحال می شویم اگر ما را در ادامه همراهی کنید. مهم نیست که در چه صنفی در حال فعالیت هستید. اگر در ابتدا به خوبی نتوانید مشتری جذب کنید و آن ها را حفظ کنید. خیلی زود آن کسب و کار را از دست خواهید داد. شاید با خود بگویید همین که محصولات من با بهترین کیفیت ارائه شود کافیست. متاسفانه باید بگویم که خیر این گونه که شما در خیالتان فکر می کنید نیست. متاسفانه در دنیای واقعی انسان ها آنقدر مشغله و درگیری های فکری دارند که محصول شما آن گونه که شما در خیالتان فکر می کنید، به چشمشان نمی آید و حتی به آن فکر هم نمی کنند. شما باید در ابتدا راه هایی برای شناساندن محصولتان به مشتریان واقعی را باید بیابید. ما در ادامه شما را به سوی این مسیر ها هدایت خواهیم کرد.

روش های یافتن اولین مشتری ها

 روش های یافتن اولین مشتری ها
1. یافتن مشتریان به صورت حضوری
باید سعی کنید در ابتدا به دنبال یک مشتری بگردید که خودتان مستقیم او را متقاعد کنید. چون هنوز کسب و کار شما در ابتدای مسیر خود است و باید با ساده ترین روش ابتدا مشتریانی ثابت بیابید. شاید باورتان نشود اما تمامی کسب و کار های بزرگ ابتدا از این راهکار های ساده شروع کردند، تا به این مرحله از شهرت رسیده اند.
2. تولید محتوا هایی عالی آماده کنید
در قدم دوم باید طوری به نظر مشتریانتان برسید که شما بهترین هستید و جزو انتخاب های عالی آن ها خواهید بود. برای نشان دادن عالی بودن خود به مشتریان باید به تولید محتوا هایی مناسب با نوع کسب و کارتان در فضا های مجازی و پربازدید بپردازید. تولید محتوا هایی که انجام می دهید باید به بهترین شکل تشریح شوند. بهتر است برای این کار از افراد متخصص استفاده نمایید.
3. ساختن ارتباط با مشتری در فضای مجازی
خوشبختانه امروزه به دلیل دسترسی آسان به فضای مجازی مردم به سوی آن ها رو آورده اند. شما می توانید در این فضا ها به یافتن مشتری ها بپردازید. باید سعی کنید افرادی که نیازشان محصول شما است را بیابید و آن ها را در این فضا جذب خود کنید. به عنوان مثال در اینستاگرام یک پیج مختص به محصولاتتان بسازید و آن ها را به مشتریان معرفی کنید.
4. دیدتان به کسب و کار تان مثبت باشد
اگر به کار هایی که در حال انجام آن ها هستید دیدی مثبت داشته باشید روند کار هایتان بهتر پیش خواهد رفت. افکارتان را روی دایره بریزید و آن هایی که منفی است را از دایره خود دور کنید. زیرا افکار منفی همیشه مانع پیشرفتتان خواهد شد.
5. به تبلیغات دهان به دهان روی بیاورید
باید آنقدر نظر مشتریان فعلی خود را جلب کرده باشید که آن ها پیش اطرافیانشان از شما تعریف کنند. این تعریف های مشتریان فعلی شما می تواند بسیار برایتان سودمند باشد. و اگر همین طور محصولات یا خدمات شما دهان به دهان بین مردم بچرخد قطعاٌ ارتقاء فروش خواهید داشت. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم به مطالعه درآمد بیشتر با 8 گام ضروری بپردازید. از این که ما را تا پایان مقاله اولین مشتری ها را چگونه بیابیم؟ در سایت تخفیف گروهی داکسین همراهی نمودید از شما کمال تشکر را داریم.
لینک های بیشتر:
خرید و راه اندازی ویپ, VOIP, فروش VOIP, چرا ویپ
سایت استخدام، استخدام کارجو، استخدام کارشناس فروش